Thread Rating:
  • 17 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raşidi Tarikatında Evvabin Namazı Sünneti Nedir?
Oku-1 
Raşidi Tarikatında Evvabin Namazı Sünneti Nedir?

Allah kainata yasalar kanunlar koymuş mesala diyorki demire : "sen egilmedigin, ve elektronlarin da hizlica döndügü müddetce sert ve demirsin, sen bunu kaybettimi, demirlikden cikdin demekdir." o uyuyormu buna? Evet uyuyor o kurala, ve melekler vasifindanmi, evet Azazil meleklerin başiydi, yine bakira dedi : "sen egilcek bükülceksin" bugün kabololar bakir ve egilir bükülür, yine suya dedi : "girdigin kaba uyacak, su gibi olanlar saf olnalrda girdiginiz topluma uyacaksiniz" kurali yani. yine bukallemuna dedi : "ortama rengini uydur, kamuflaj ol". yine havaya dedi: "her delikden sizip gireceksin". yine güneşe dedi : "her delik kovukdan girip aydinlatacaksin". yani işde melekler kural ihlali ypmazlar. onlar ona emrolununa itaat ederler. oysa insanoglu, isyanda edebilir, itaatde. itaat ederse meleklere uyar, isyan ederse isyan ehli olan asi meleklere uymuş olur. yine onlarda Allah in askerimi? evet askerleri, karanlikda Allah in askeri, winterde yine sogukda askeri ve mikroplarda, Allahin askerleri. Yani öyle olunca, geldik gündönümü zamanina, yakinda 21 Aralik olacak, ve gündönümü, ve bizim Tarikimiz yolumuz olan Tarikati Raşidi de, artik sabah namazini son vakte dayamak kurali ve hikmeti bitip, bu sefer de, ikindi vaktini akşama yakin kilmak, hata bazen ikindi namazina ikindinin son vakti başlayip akşam vaktinde devam ederek ara ara geceyi sogugu ve karanligi iterekden, geceyi yavaş yavaş kovmak hikmeti başlayacak. ve sonra ise yine gündönümü ve bizim tarikati raşidi de günlük virdimizdeki "Allah" zikrini 66 defa yerine artik 666 defa cekme zamanina geliyoruz. ne zaman 21 aralikda başlayacagiz, yani öyle olunca, son bir defa herkes evvabin namazi, alti rekatli evvabin kilsin, ve gecenin dibine dalalim, sonra ordan cehennemin, gecenin zulumet ve sogugun dibinden, zemheriyi alip cikalim, yani ben zemherimi, cehennemin dibinden aldim cikdim, yani ebu leheb i aldim cikdim. sizlerde, ey askerlerim, dibe dalin ve birilerini alip cikin, oradan ve bahara dogru yürüyelim inşallah. hani biz ilk alanlardaniz amma, bizim carkimiz farkli oldugu için biz aldik yürüdük, şimdi askerlerimizde birer tane alacak yürüyecek inşallah, ve 6 rek atli evvabin kilma hikmeti bu sebebledir. yeni dibe gecenin dibine dalmak icindir, yani yoksa hergün hergece Evvabin kilinmaz yine, yani o namaz.

Derin diplerden, kömürlerin icinden elmasi cikarma hikmeti, soguk kuzeyden derin dipden, zemheriyi, kutup yildzinizi bulma hikmeti, yani zemheriyi bulma ve cikarma hikmeti.

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)