Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasımın ilk Cuması "Dünya kişisel yoğun bakım günü" olsun (9 Kasım 2015 Vaazi)
RasitTunca-2 

Kasımın ilk Cuması "World intensiv Körper Pflege Tage" Olsun Yani " Dünya kişisel yoğun bakım günü" olsun

(Kar©glanin 9 Kasım 2015 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَيُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 222. Ayetden Pasaj

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
innallâhe yuhıbbut tevvâbîne ve yuhibbul mutetahhirîn

Meali :
Şüphesiz Allah çok tövbe edenleri sever, çok temizlenenleri sever.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 222. Ayetden Pasaj

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Her Müslüman üzerine, yedi günde bir yıkanması, Allah'ın hakkıdır."

Bu temizliğin Cuma günü yapılması, böylece Cuma namazında cemaat içine kir ve pis kokulardan arınmış olarak tertemiz bir halde çıkılması tavsiye edilmiştir.

"İslâm temizdir. O halde siz de temizleniniz. Çünkü Cennete ancak temiz olanlar girecektir."

(Hadîs-i şerîf meâli)

"Temizlik îmanın yarısıdır." (Hadîs-i şerîf meâli)

Cuma namazı için gusletmek,Cuma için Misvak Kullanmak, güzel koku sürünmek, yeni, temiz giyinmek, saç, tırnak kesmek sünnettir. Tırnakları Cuma namazından önce veya sonra kesmek sünnettir. Namazdan sonra kesmek efdaldir.

(Dürr-ül-muhtar)

"Cuma günü tırnak kesmek şifaya sebeptir"

(Hadîs-i şerîf meâli)

"Ya Ali, Cuma günü güzel koku sür ve yeni elbise giy!"

[Deylemi]

Günlük giyilen elbiseden başka, Cuma günleri giyilecek ayrı bir elbisenin olması ne iyidir.

(İbni Mace)

"Cuma günü gusledenin günahları affolur"

(Taberani)

(Cumaya perşembe gününden hazırlanın!) [Hatib]

"Her müslüman, Cuma günü yıkanmalı, misvaklanmalı ve güzel koku sürünmelidir."

(Buhari)

Allahümme Salli ala Seyyidina Muhammed Mustafa
Allahümme Salli ala Seyyidina Hasan vel Hüseyin,
Allahümme Salli ala Seyyidetina Fatimatüz Zehra
Allahümme Salli ala Seyyidina Mehdi ve ala Elihi ve Ashabihi ve Sellem.

Yolculugumuza başliyoruz :

Bugün sabah kalktim interneti acdim google Doodle olarak Avusturyali fakat Holywood Yildizi ve birde Mucit olan
"Hedy Lamarr" isimli Kadini baş sayfa yapmiş. Ve Bizim Hatun bu kadinin Filmlerinden olan

Rubens Samson ve Delilah'nın (Yalçın ve Leyla-Higlander- Son İskoçyalı) nin Eski Ahit'te geçmekte olan hikayesini konu alan filmini hatirladi.

bazi sebebler yüzünden "intensiv Körper Pflege Tage" mizi ileriye ileriye kaydirmamiz sonucu 40 gün gecmek üzereyken, Allahu Teala, Bu kadini googlenin Doodle yapmasi sonucu bize meleke eyleyip bizi yine uyarmiş oldu, ve Rabbime hamdolsun bu gün o görevi ifa ettik. ve bize daha önce bu konu ile ilgili olan iki vaazimizi hatirlatti ve Remzi ve Yalcin ile alakali ,Gücünü Saclarindan alan adamin konu alindigi vaazimizi hatirlatti, ve dün bakdimki o eski vaazlarima ses dosyasi linki ölmüş onu düzelttim ve konu resimi silinmiş, yeni resim ekledim ve Facebook ve twitterde yeniden sayfama link vererek yayinladim ve hatirlatmak istedim. ve ben cumadan beri icimde bu intensiv pflege SIZISI ile dolaşiyordum. bu gün yapmak ihsan oldu bu uyari sonucu. ve icimde Kasımın ilk Cuması "World intensiv Körper Pflege Tage" Olsun Yani " Dünya kişisel yoğun bakım günü" olsun hissi uyandi işde.
Konu ile ilgili o iki vazimin isimleri aşagida, onlari hem okuyup hemde sesli olanlarini dinlemeniz bu konuya iyice vakif olmanizi saglaycakdir.

1. Vaaz KUTBUL AKTAB 06-Mayis-2011 Vaazi

2. Vaaz Ayinesi Iştir Kişinin Lafa Bakilmaz (Karoglanin 12.05.2011 Vaazi)

"World intensiv Körper Pflege Tage" yapilcak olanlar yukardaki hadisde gecen:

Cuma namazı için gusletmek,Cuma için Misvak Kullanmak, güzel koku sürünmek, yeni, temiz giyinmek, saç, tırnak kesmek sünnettir. Tırnakları Cuma namazından önce veya sonra kesmek sünnettir. Namazdan sonra kesmek efdaldir.

(Dürr-ül-muhtar)

Koltuk altlarını ve kasıkları temizlemek: Koltuk altında ve kasıklarda biten tüyleri 10-15 günde bir, bu mümkün olmuyorsa hiç değilse 40 günü geçirmeden yolmak ve traş etmek, fazla uzamalarına fırsat vermemek müstehabdır. Bu temizlik, bütün peygamberlerin şeriatlarında var olagelen bir temizliktir. Bu temizliğin cünüp iken yapılması mekruhtur. Uygun olanı, kişiye gusül farz olmadan bu temizliklerin yapılmasıdır. Bedenden ayrılan her parça temizken ayrılmalıdır.
Ağız temizliği deyince birinci derecede akla diş sağlığı ve temizliği gelir. Çünkü dişler, hem beslenmede, hem de konuşmada büyük rol oynarlar.
Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular:
"Eğer ümmetime güç gelmeyecek olsaydı, onlara her abdest vaktinde ağızlarını ve dişlerini temizlemelerini emrederdim."

ve yine buyurdular :

"Misvak ağzı temizler, Allah'ın rızasını kazandırır."

ve yine buyurdular :

"Dişlerinizi temizleyiniz. Zira bu hal mahzâ nezafettir. Nezafet ise îmana râcidir. İman da sâhibiyle beraber Cennettedir."

"Dört şey peygamberlerin sünnetlerindendir: Sünnet olmak, misvak kullanmak, güzel koku sürünmek ve evlenmek..."

Burun temizliği konusunda Resûlüllah Efendimizin emirleri şöyledir:

"Herhangi biriniz abdest alacağı zaman burnuna su alsın, sonra sümkürsün."

"Herhangi biriniz uykudan uyanınca üç defa burnuna su alıp sümkürsün..."

(Hadîs-i şerîf meâlleri)

---oOo---
Gecenki vaazimizda dedigimiz yukardaki YILDIZLAR biziz deyince bazi Hoclar, hacilar ve Alimler bizim bu sözümüzü ve tezimizi cürütmek için diyorlarki "Dünyaya gelip gitmiş olan ve yaşayan insanlarin sayisi bile sadece samanyolundaki yildizlarin sayisina yetişmiyor nasil biz olabiliriz onlar diyorlar.Milyarlarca yildiz var diyorlar.
ELCEVAP :

Ey Hoca haci ve alimler siz hic Afrikadaki bir ormandaki bir karinca kolonisindeki karinca sayisini sayabildinizmi yahut her kış gelipte balikcilarin tuttugu hamsi sayisini saydinizmi
biz onlara biziz dediysek bizizdir. biz bu dünyayi sadece insanlar olarak doldurmuyoruz, biz demek benim evimdeki kedimde, o bizin icine giriyor, yine bahcedeki agaclarimda, sokakdaki köpekler, afrikadaki karincalar, okyanusdaki balina ve yunuslarda, cicek cicek dolaşan arilarda bunun icine giriyor.
Ruh bir bedeni caliştiran ve canli tutan Enerjidir. Ayni Televizyonu caliştiran elektrik gibi Elektrik fişini cekince TV ve kutusu ve icindeki birok alet lüzümsuz bir cöp oluverir şayet elekrik üretcek birşey bulamazsak . yine arabalari caliştiran benzin ve yine elektrik sistemi, onu canli kilar. benzinsiz yakitsiz bir araba cöpdür , işde insan bedeninide canli kilan o enrjisidir, ve o enerji vücutun her zerresine, iyice yayilmişdir. ve o enerji ile tirnak büyür, göz bakar, kulak duyar, beyin calişir düşünür, karar verir, ve o enerji vücuttan ayrilinca beden topraga karişcak olan elemntler toplulugudur. Ve Allah Adem atamiz için, "ona ruhumdan üfledim" diyor. ve üflenen şey nedir? biz Hak tealanin suretinde halkolduysak, biz ne üfleriz? hava oksijen veya karbon dioksit, ve biz üfleyince karbon dioksit, kirli oksijen üfleriz, Allah üfleyince ise, bize hayat veren oksijen üflemişki, bize can veren oksijendir. ve nefesdir ve insan nefessiz en fazla belki 5 dakika kalabilir, sonra ölmeya başlar, yani Allahsiz yaşanmaz, ve biz namzda tekbir alirken iki elimizi kulaga götürünce, ellerimiz ve kafamizla arapca Allah yazariz, ve yine kaburga kemiklerimizde ve kollarimizla Allah yazilir, yine ayaklarmizla ve ortda zekerimizle Allah yazariz, yani secde edince ise daha öceki vaazlarda yazmişdik "H2O" yazariz yani rahmet ve su yani iki güneş maddesi yani iki cihanin güneşi muhammed bu dünya ve ahiretin güneşi iki muhammed birde Allah yazariz. iki yan tarafimizda iki tane ayri ayri Muhammed yazariz.

ve Telvizyona can vermek elekrik enerjisi oldugu gibi, insanlara hayvanlara ve bitkilere can veren o oksijende işde Ruhu temsil eder. ve insanlar ruh ve enerji sahibi oldugu gibi, hayvanlarda bitkilerde ruh taşir, hatta duvar bile nefes almaz ise, nemlenir cürür yikilir gider . öyle olunca sen nasil yukardakilerin biz olmadigni iddia ediyon ahmak hoca, ahmak alim, alimin ahmaginida yeni görür olduk artik. ve biz bütün dünyayiz, taşindan topragina koyunundan kuzusuna, atindan kecisine, piresinden bitine, hamsisinden yunusuna biziz.ve bizim sayimiz da milyarlarca eder zaten. ve canli olanlar işik yayan YILDIZLAR, veya işik yansitan Gezegen ve uydulardir. ölenlerin ise enrjisi bitmiş olan yildizlardir. onalrda biz ölünce nasil topraga giriyorsak, o kara delik denen patozlarca ögütülürler ve,onlarin icinde yeni patlama ile yeni yildiz dogar, yani kara delik lafi afedesiniz argoda popo için veya bogaz deligi için kullanilir. ve bogaz olunca onun icine bizler elma, ekmek, peynir hep yutuyoruz. ve yutup yutup ondan enerji aciga cikariyoruz işde, ve o enerji ile nefes alip konuşup iş işleyip düşünebiliyoruz degilmi.ve o yedgimiz icdigimiz, kara deligin yuttuklari, işde secile secile ögütüle ögütüle en öz olanlari secilir ve onlar meni denen tohumu oluşturur ve o meni tohumuda aşk ateşi ile isinip bir patlama ile ileri atilir, ve eger köprü sirat kurulduysa annede müsaitse yeni bir yildiz olarak ve cocuk ve önce enerji olarak dogar işde.ve kainat genişlemiş olur.
işde Toprak ana eski bitki bedenlerini insan bedenlerini hayvan bedenlerini patoz gibi mide gibi ögütür, ve sonra onlar bir bitki ile yüze cikip can bulunca, onlari ya bir insan, meyva sebze diye yer, yahut bir hayvan yer, ve bedene dahil olur, ve bu sefer mideler ögütür, ve onlardan elenen en öz maddeler birleşir, meni spermasi ve kadin yumurtasi oluşur, ve onlara bir kod yazilir, nerelerden neleri toplayacak olan bir Adem olcagi kodu, ve o kod ile rahme dahil olunca, o cocugun rizki, yiycegi gidecegi lokmalar, taa o patozun icindeki oluşturulan kara delikdeki karişim gösterir. ve ne nereden gelcek, nerde yenecek, nerde giyilcek diye, ve can bulup dogunca, işde onun riziklari ya ona dogru akar, yahut o cocuk, o riziklara dogru akar gider. Enerjimiz ya su veya oksijen olarak bütün bedeni kaplamişdir. yahut nefes olarak yine bütün bedene yayilmişdir. ruhsuz bir beden kolunu kaldiramaz, yani insanda, Allah muhafaza beyne bir an oksijen gitmeyiverirse oksijen azligi yüzünden bilncini kaybediyor, ve artik felc veya suni hayata giriyor, ve ne elini ne kolunu kaldiramaz olup, nede düşünebiliyor, nede konuşabiliyor, yani herşey oksijene bagli ve hep derler " son nefesde iman ver" ve son nefes vücuttan cikinca insan ölür, yani nefes sayisi bellidir, bir insanin alcagi lokmave nefes taa o patozun icinde karar kilinmişdir. ne kadar metre küp nefes alcak diye, buna kader cizgisi deniyor ve bazi güzel sebebler onu uzatabilir ve muhammed dedi:
" sadaka ömrü uzatir" yani sen, senin alman için yazilmiş olan bir riziki başkasina verince, onu geri dagitmiş olursan, o taaki geri dönüp dolaşip geri sana gelinceye kadar senin ömrün uzamiş olur, cönkü o kod icinde sana, o rizikin dahil olcagi veya yiyecegin, yada giyecegin yaziliydi. sen onu başkasina verince, senin olmadi ve zaman uzadi ki o tekrar sana dolaşip geri gelsinki, senin nefesin ve rizkin tamam olsun, ve bütün parcalarini geri toplayinca, ömrün bitmiş olur yani . yani senin Asli bedenini oluşturan puzle tamam olunca resim tamamlaninca hayat biter.
ve Hz osman için 83 sene yaşadi, ümmetin piri diye bahsediliyor, ve ben sistemimizdeki gezegenlere bakdim, Uranüs güneş etrafindaki bir turunu 84 senede tamamliyormuş, yani uranüs burclular Hz Osman burclu, ve eger bir aksilik cikmazsa ömürleri birtam tur 4 mevsimdir ve her 4 mevsim 83 veya 84 senede tamam olur . yani osman yildizinin ömrü 84 sene. hz ibrahim zamaninda ömürler 300 sene civarindaydi ve Plüton'un Güneş'in etrafındaki dönüşü yaklaşık 248 Dünya yılı sürer diyorlar halbuki 300 sene civarinda döner.
ve Hz Nuh zamaninda ömürler 1000 sene civarindaydi, yani nuh yildizinda idi insanlar o zaman, ve Kuranda gecen ayet ile

يُدَبِّرُ الْأَمْرَ مِنَ السَّمَاء إِلَى الْأَرْضِ ثُمَّ يَعْرُجُ إِلَيْهِ فِي يَوْمٍ كَانَ مِقْدَارُهُ أَلْفَ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ

Yudebbirul emre mines semâi ilel ardı summe ya’rucu ileyhi fî yevmin kâne mıkdâruhu elfe senetin mimmâ teuddûn

Meali:

Gökten arza kadar emri (Allah’tan gelen ve Allah’a dönen herşeyi) tedbir eder (düzenler). Sonra ona işler öyle bir günde O’na yükselir ki, (o bir günün) süresi, sizin (dünya ölçülerine göre) saymanızla 1000 senedir.

ondan önceki ayette ise

وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ

vel arda ve mâ beynehumâ fî sitteti eyyâmin

(Secde Suresi 4 ve 5)

Meali :

orda bir gün ve gece dünya günü ile alti gün ve geceye denkdir.
yani nuh yildizindaki insanlarin bir günü, bizim alti günümüz gibi, o yüzden adem atamiza bilmem elli vakit namaz farz idi, nuha bilmem kac vakit nuha verildi, hic dünya günü gibi olsa elli vakit kilinabilirmi, bu dünyada hemen akşam oluverir, yani nuh yildizinin bir günü bizim günümüzle alti gün, ve bir seneside yaklaşik 1000 senedir, ve böyle bir gezegen bizim sistemimizde yok, demekki nuh yildizi sistemin cok dişinda bir yerde ve yine

تَعْرُجُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ إِلَيْهِ فِي يَوْمٍ كَانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِينَ أَلْفَ سَنَةٍ

Ta'rucul melâiketu ver rûhu ileyhi fî yevmin kâne mikdaruhu hamsîne elfe seneh

Meali :
Meleklerin bulundugu gezegende sadece bir gün sizinki ile veya bizimki ile ellibin sene

(mearic suresi melekler suresi 4)
ve Adem atamizin ömrünün 3000 sene oldugu rivayetler arasinda, ve hal böyle olunca, elli vakit namaz kilicak kadar uzun bir günü olan, ve seneside dünyaninki ile 3000 sene olan gezegen, ve yildiz sistemindeydiler, ve o yüzden ademin boyuda 70 zira zaten 33 metre minare gibi burda minarelrin gezdigini düşünebilirmisin aklin alirmi orantisiz olur onun koyonu ne kadar kedisi ne kadar düşün bakalim, onun yiyecegi bir yumurta senin yumurtandan olsa, karni kac yumurta ile doyar degilmi. öyle olunca, bizim yeni tezimiz Hz Adem bir senesi 3000 sene olan bir sistemde yaşadi ve ömrüde bir tur idi yani ve o gezegenin bir günüde bizim bir günümüzden degildi, yani 24 saat degildi, ve bir merkürün günü bile bizimki ile 58 güne eşit .
ve Muhamed Mustafa mirac ederken, birinci kat semaya cikdilar bilmem kim peygamberi gördü, ikinciye cikdilar bilmem kimi gördü deniyor, ve ona dedi "bana bilmem kac vakit namaz veerildi ümmetim yapamadilar geri dön Allah biraz azaltsin" dedi diye anlatiliyor, birinci sema ikinci sema ne olaki, yani başka yildiz sistemleri, yani ve onlar orada yaşiyorlar halen demekki.

---oOo---

(S.T.) Facebbokdan bir paylaşiminda bir aşk hikaysini anlatiyor

bir adam bir kitap okur ve o kitapda bir aşk hikaysi yaziliymiş, ve sonra oda aşkini aramakdadir, ve kitap bitince, kitabin sonunda okuyanlar ismini yazmiş, ve bir kadin ismi görürür, o isme aşik olur, ve onun adresini bulur ve senelerce onunla platonik aşk yaşar, onunla yazişir, ve sonunda görmeye karar verir, ve buluşacaklari sirada, kadin gögsüne kirmizi gül takacagini ordan onu tanimasini söyler, ve fakat buluşma yerinde bir kirmizi gülde ihtiyar bir kadinda vardir, ve o genc güzel kadini aradigi buluşacagi kendi kadini zanneder, ve fakat o kadin gelip yanindan gecer ,halbuki o onu imtihan için ihtiyar kadina vermiş kirmizi gülü, ve ve adam benim platonik aşkim bu ihtiyar kadindi diye ona yönelir, ve sonra imtihani kazanir, ve kiz ona döner koşar diye anlatirken, tam o koca kari bu giden kiz bana bu gülü verdi demeden önce ben o giden kiz benim kizimdi diyecek sandim ve serdara şu yorumu yaptim:
Ya, serdar cok güzel hikaye, mesala daldaki elmalardan birisi kurtlu ve buruşuk kalabilir, su ona az ulaşmiş olabilir amma, o elma o dalin elmasi. o dal has dal ise, o buruşuk elmanin anasi olan dal ve babasi olan dal, vaktinin en güzeliydi belki, o yüzden böyle elma veren bir dal oldu degilmi. ben hikayenin sonunu tahmin etmeye calişirken düşünmüşdümki, o kadin giden kiz benim kizim diyecek sandiydim , neyse yani o elma GILiz kaldiysa bile, soyunda nice selviler olabilir degilmi, eger o selvileri bulamadiysan, bilki işde o buruşuk elmanin cekirdeginin biryerine dürmüş bükmüş sokmuşdur rabbim, sen onu, o buruşuk elmayi alda, yeni nesil için o selvileri onun icinden cikaran ol, ona koca, cocuklarina baba ol ki, o selviler hayat bulsun.hatce gibi kirkligin icinden nice fatma gibi güzeller, ifetli kadinlar cikaran muhammed sünnetine uyda, fatmalara baba ol. dedim.

---oOo---

yine serdar bir şiirinde

Bir Ah Etmem

Elde mızrap dilde türkü değilsin
Nasıl çalsın söylesene saz beni
Bende ben ol herkes beni sen bilsin
Bak aynaya senden gizli süz beni

.....

be hey serdar mizrap ve tel iniler, amma sözü ben söylerim,
onun derdine tercuman haline arguman eylerim,
bendeki ses olmasa onun miriltisi zrilitisi dile gelip hal olmaz,
hali olmayanin ahvalide olmaz,
ahvalsiz hikaye KISSa degil masal bilenem olmaz. dedik.

yine facebook da birisine selam haakkindaki yorumum:

Selamun aleyküm demek "Sana Allahin Selami var demekdir " hani tahiyattaki Allahin muhammedi miracda selamlamasi gibi, ve bizler muhammedleriz. yine bir misal ile, biz Avusturyada oldugumuzdan, burda bunu tam manasi ile duymakdayiz, bunlar selam verirken "GrüßGot" derler" yani" Allah seni selamliyor",veya "Allaha Selam olsun" beni, Allah selamliyorsa, ben cevabi niye Allah a degilde sana veriyorum bre muzip nasreddin, hadi bunu cözebilirsen sana pekiyi vercen karnede, unutma tahiyatta selami verenle, alan kim, Selamda farz ile sünnet ne, bir bak iyi düşün. neden vermek farz degilde sünnet deniyor, halbuki muhammede selami veren, Allah iken, niye selam vermek sünnet, almak farz? hadi cevabinida yazalim, selami veren Allah olunca, almamak cok büyük edebsizlikdir, o halde Allah kim? muhammed kim? ikinci soru. hersey vahdette bitiyor azizim.

--oOo---

Rabbim Mehdi ve Cemaatine "nefsini bilen Rabini bilir" Kurali geregi Nefsinide Rabbinide bilmeyi nasip eylesin

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 9 Kasım 2015 Pazartesi

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)