Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 2.89 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gamma ışıması - Simge γ - Epsilon dalgası - Y Yansıması (18 Mart 2017 Vaazi)
RasitTunca-2 

Gamma ışıması - Simge γ - Epsilon dalgası - Y Yansıması - Plutondan Ötesinin Dalgası

(Kar©glanin 18 Mart 2017 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

خَلَقَ الْإِنسَانَ مِن صَلْصَالٍ كَالْفَخَّارِ  وَخَلَقَ الْجَانَّ مِن مَّارِجٍ مِّن نَّارٍ  فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ 

يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَن تَنفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانفُذُوا لَا تَنفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ  فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

فِيهِنَّ قَاصِرَاتُ الطَّرْفِ لَمْ يَطْمِثْهُنَّ إِنسٌ قَبْلَهُمْ وَلَا جَانٌّ  فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ 

مُدْهَامَّتَانِ  فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

Halakal insâne min salsâlin kel fahhâr, Ve halakal cânne min mâricin min nâr, Fe bi eyyi âlâi rabbikumâ tukezzibân
Yâ ma'şeral cinni vel insi inisteta'tum en tenfuzû min aktâris semâvâti vel ardı fenfuzû, lâ tenfuzûne illâ bi sultân, Fe bi eyyi âlâi rabbikumâ tukezzibân
Fîhinne kâsirâtut tarfi lem yatmishunne insun kablehum ve lâ cânn, Fe bi eyyi âlâi rabbikumâ tukezzibân
Mudhâmmetân Fe bi eyyi âlâi rabbikumâ tukezzibân.

Sadakallahul Aziym Rahman Suresi 14 - 15 - 16. ayet

Rahman Suresi 33 - 34. ayet Rahman Suresi 56 - 57. ayet  Rahman Suresi 64 - 65. ayet

Meali :

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Allah, insanı pişmiş çamur gibi bir balçıktan yarattı. Cinleri de dumansız, saf alevden yarattı.(Radyasyondan Yaratti) O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? Sadakallahul Aziym Rahman Suresi 14 - 15 - 16. ayet

Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Yani sizin için cizilmis sinir olan kainatin disina cikmaya gücünüz yetmez, Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz.O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz? Rahman Suresi 33 - 34. ayet

Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş güzeller var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?  Rahman Suresi 56 - 57. ayet
İkisi de  yani karisida kocasida yemyeşildirler yani yeşil yaratiklardir  . Rahman Suresi 64 - 65. ayet

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

''İçki yapanı, yaptıranı, içeni, taşıyanı, kendisine taşınanı, dağıtanı, satanı, parasını yiyeni, satın alanı ve kendisi için satın alınanı.''

(Tirmizi Büyü, 37; İbn Mece, Eşribe,6)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Çoğu sarhoşluk veren şeyin azı da haramdır.”

( Hadis-i Şerif , Ebû Dâvud, Eşribe, 5: Tirmizî, Eşribe, 3)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Penis ceşitleri : et penis, kan penis, yani armut penis, yani Hz hasan kolu penisi, ve yani kan penis. ve et penis ise Hz hüseyin kolu penisi yani, hiyar penis, havuc penis, muz penis gibi, yani afedesiniz hayvanlardanda  at ile eşşek kan penis taşir, yani kalkmadan önce cok kücükdür, kalkinca esas boyuna uzar, amma hüseyin kolu ise et penisdir, ve daha kalkmadan uzundur, kalkinca ulaştigi boyun, bir iki cantimetre kadr kisa hali ile uzun, et şeklindedir, kan penis ise, kan hücum edince esas büyüklügüne varir, yani önce sanirsinki cok kücük, 3 ile 5 cm kadardir kalkmamiş hali, resimlerde örneklere bakiniz, bazilari ise hem hasan, hemde hüseyin özelligi taşir hasanhüseyin Hasüs tipliler ya da Hasos tipliler

Daha önce yazmişdik, bizim köyde, sünnet töreninde, cük kesilir sünnet edilirken ve cocugun  kabugu siyrilir bakilirki, mehdi dogmuşmu diye dedik, ve o dikey penis sahibidir dedik, ve yine yani işte et penis veya kan penis, onun dikeymi yoksa yataymi oldugunu verir, yani et penismi olcak, kan penismi olcak, hasan kolundanmi gelcek, hüseyinmi, yoksa hasüsmü olcak diye bakilir, yani dikey penis ise, agzinin deiligi dikine  vertikal, veya yatay horizontal  olan demekdir, yine kalkinca birisi dik kalkar, digeri önüne dogru uzar kalkar yani, ve mehdi veya isa soyu, isa nin cükünü carmihda kesdikleri için onun cükü bir cantim kalmişdir, ocak 1 ondan dolayi onun dogumudur,  ve öyle olunca o kan penis olarak hayatini devam ettirmişdir, yani mehdi hasan cükü taşir,  cünkü yani mehdi isa dan, isa da mehdiden  olunca, onun soyuda yine kan penis taşiyanlardandir, arap ati modeli ve ya eşek veya zebra modeli veya katir modeli

Hz. Ömer'den nakledilen bir hadise göre de Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur:

''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''

(Tirmizi, Edep,43)

Ey ömer senin aklin neredeydi, niye bu hadisi, oglun şarab icenlerin sofrasina degilde, şarabi icenlerden olup icirilirken ona ögretmedinde  başi belaya girincede  onu öldürdün gecdin .

Bir fikra vardirki
bir kadin ile adamin cocugu olur, bunlar cocuklarina terbiyesiz hicbirşey ögretmek istemezler, ve fakat cocuk büyür sokaga cikar, sokakda sik kelimesi küfürü duyar gelir,  ve annesine  babasina sorar  'Sik' ne diye?  onlar yine terbiyesiz ögretmemek için 'sik demek catal demek' derler, yine birkac gün sonra bu sefer am kelimesi duyar gelir cocuk, yine sorar bu sefer "am demek tabak demek" derler, ve aradan  günler gecer, ve bir gün bir ahbablari ve onlarin kücük kizi misafir gelirler, ve yemekdede misafir kizin tabagina kil düşmüş görürür bu terbiyeli oglan, ve o kiz a masada, sofrada derki: o yeni ögrendigi dili kullanarakdan : "a mina kil düşmüş, sikim  ile aliverenmi" der. Halbuki demek istiyorki, tabagina kil düşmüş, catalimla alanmi diyecek amma, annesi babasi ona bu kelimelerin yabanci sokakcasini böyle ögretince, işde bu edebsiuz cümle ortaya cikmiş, ey ömer sen oglunu o kadar saf terbiyeli yetiştirmişsinki, icki alkol ile ilaci ayirt edemeyecek kadar salak olmuş, ve işde mehdi viskide icdi, rakida icdi, birada icdi, niye tadina bakdi, yarin birisi ömerin oglu gibi kandirmaya kalksa anlar, has sikdir mina koydumun ip nesi benimi kandiriyon diyebilir yani öyle olunca

peki bu hadise ve diger hadise göre muhammed dediki ickiyi alan satan icen iciren haram dedi diye ömer oglunu öldürdü gecdi ,
halbuki ey ömer, bir adam bir kadina tecavüz etse, bu adammi suclu yoksa, o tecavüz ettigi kadinmi, ve o kadina zina etti diye,  80 sopa mi vurcaz burda , suc kimin  ickiyi icenmi suclu?  yoksa icirenmi, sen bunu ayirt edebilcek kadar adaletli degilmişsin demeki ki, oglunun katili oldun, ne oldu yani,  hic tecavüze ugrayan kadin suclu olurmu, tecavüz eden suclu dedik, sucu ömerin oglune yükledik, bir üste cik bakalim, lan hz meryeme kim tecavüz etdide, cocuk dogurdu, dünyada hic bir cicek yok ki, cicegin erkeginin poleni, dişisinin cukuruna girmeden döllensin, bu isa nasil oldu döllendi, amma yine tavuk ve horuz var deriz, bir üste cik ,sen hic  horuzun tikinin tavuga girdigni gördünmü?  ya bülbül tiki ne olaki?
...................
bizimki zikirci kuş, yani virdi var, bülbül gibi sabahlari zikreder güzelim, ac pencereni sabah 5 gibi baharlarda duyarsin, yazlarda da var, amma göcmen  kışın yok
kedilerden kara kedi benin, horuzlardan kara horuz, köpekelrden kara köpek kitmir benin, kuşlardan yirticilardan  yine kara kartal benin , kuzulardan karajuju ankara kuzusu benin birde , kecilerden kara keci, .....
.......................

Die Amsel (Turdus merula) oder Schwarzdrossel ist eine Vogelart der Familie der Drosseln (Turdidae). In Europa zählt die Amsel als einer der am weitesten verbreiteten Vertreter dieser Familie zu den bekanntesten Vögeln überhaupt. Ihre Körperlänge liegt zwischen 24 und 27 Zentimetern. Die Männchen sind schwarz gefärbt und haben einen gelben Schnabel, das Gefieder der Weibchen ist größtenteils dunkelbraun. Der melodiöse und laut vorgetragene Reviergesang der Männchen ist in Mitteleuropa hauptsächlich zwischen Anfang März und Ende Juli zu hören und kann bereits vor der Morgendämmerung beginnen.

In Europa brütet die Amsel nahezu flächendeckend, nur nicht im hohen Norden und im äußersten Südosten. Darüber hinaus kommt sie in Teilen Nordafrikas und Asiens vor. In Australien und Neuseeland wurde die Amsel eingebürgert. In Mitteleuropa verlässt ein Teil der Vögel im Winter das Brutgebiet und zieht nach Südeuropa oder Nordafrika.

Ursprünglich war die Amsel ein Vogel des Waldes, wo sie auch heute noch anzutreffen ist. Im 19. Jahrhundert begann sie über siedlungsnahe Parks und Gärten bis in die Stadtzentren vorzudringen und ist zum Kulturfolger geworden. Ihre Nahrung suchen Amseln vorwiegend am Boden. Sie ernähren sich überwiegend von tierischer Nahrung, meist Regenwürmer oder Käfer. Abhängig von der Verfügbarkeit steigt der Anteil gefressener Beeren und Früchte. Amseln sind Freibrüter und nisten vorwiegend in Bäumen und Sträucher

TÜRKCESI

Karatavuk ya da kara bakal (erkek) ve boz bakal (dişi) (Turdus merula), karatavukgiller (Turdidae) familyasından tüyleri kara, meyve ve böceklerle beslenen ötücü bir kuş türü.

Kanat uzunlukları 25 cm civarındadır. Erkek karatavukların gagası parlak sarı, tüyleri siyah; dişilerin ise gagası soluk, tüyleri siyahtır. Karatavuklar kış mevsimi güneşi en çok alan kuytu alanları seçer. Özellikle sık çalılıklar arasında fark edilmeden gün boyu saklanır. Çok hareketli ve hızlı uçan bir kuştur. Sık yapraklı ağaçlarda yaz mevsimi geceler. Sabahları ise erken saatlerde alışık olduğu yerlerde gezinir. Karatavuklar gün doğumu ve gün batımında çok gürültü çıkararak öterler. Gezinme anında çok sessiz olan karatavuklar, bir tehlike olduğunda, kesik kesik sesler çıkarır. Ancak yerlerinden, insanı heyecanlandıracak tiz bir sesle öterek ayrılırlar. Öncelikle çok sessiz kalarak tehlikenin geçmesini bekleyen bu kuşlar, insan veya hayvanın kendini fark etme anına kadar çalılıklar içinde yer değiştirirler. Bu kuşlar yaz mevsiminde 3-4 yavru yaparlar. Yuvadan düşen yavruyla kesinlikle ilgilenmezler. Avrupa kıtasının her yerinde yaşayabilirler.

Ey yar ,ey sevgili ben Ankarada, muhammedin dedesi haşimin gecdigi yerlerden gecen adamim,  sen oralari bilmezsin, yine mekkeye medineye gitdik, ve mekkedeki sevr daginda, muhammedin gecdigi delikden gecen adamim, yani bir annemde benim, Amine olmali degilmi, cünkü muhammedin gecdigi delidkden gecdim ben, afgan yilani gibi siyrildim gecdim ordan,o yüzden büyük amineli ........ ben o delikden gecdimmi gecdim, sorun degil gerisi, Amine deligindende gecdim yani, sen diyorsinki ben şahmaranin, ben ise yilanlarin kraliyin başiyim salak, dedimya muhammedi sevirde bekliyen yilan gibi o delikden siyrilip gecen benin,  yani o yilanin soyundan bir yilanda benin gülüm, sen şahmaransan, ben yillalanlarin cingirakliisiyin,  ve ben yine avrupaya gelirken FATIH Sultan mehmet köprüsünden gecenin, ben (:::) köprüsünden gecmedim daha, belki ilerde (:::) evladi yada torunu olcaz amma daha o köprüden gecmedik biz, yani tayip firavanun evladi henüz  degilin ben, osmanliyin ve fatih evladiyin, ve avurpaya fatih sikinden tirmandim geldim.
muhamedin yöntemi nedir bazisini sevipde peşine takmak, bazisina sövüpde peşine takmak,bazisina beddua edipde, ...............................
Maksad bu sürüyü hakka hitler gibi boş degil dolu dolu imanla dolu teslim etmek inşallah

---oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne, Amiyn.

Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 18 Mart 2017 Cumartesi

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)