Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALLAHIN iZiN VERDiKLERi ŞEFAAT EDEBiLiR (Karoglanin 14. 04. 2013 Vaazi)
RasitTunca-4 

ALLAHIN iZiN VERDiKLERi ŞEFAAT EDEBiLiR

14.04.2013 Pazar

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

إِنَّ رَبَّكُمُ ٱللَّهُ ٱلَّذِى خَلَقَ ٱلسَّمَٰوَٰتِ وَٱلْأَرْضَ فِى سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ ٱسْتَوَىٰ عَلَى ٱلْعَرْشِ ۖ يُدَبِّرُ ٱلْأَمْرَ ۖ مَا مِن شَفِيعٍ إِلَّا مِنۢ بَعْدِ إِذْنِهِۦ ۚ ذَٰلِكُمُ ٱللَّهُ رَبُّكُمْ فَٱعْبُدُوهُ ۚ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

inne Rabbekümullahüllezi halakssemavati vel ardza fi sitteti eyyamin s*ümmesteva alel arşi. Yüdebbirul emre Ma min şefi iy illa min beadi iznih.Zelikümullahu Rabbuküm feabuduh. Efela tezekkeruun.

Sadakallahul Aziym Yunus Suresi 3

Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratan, sonra da Arş’a kurulup işleri yerli yerince düzene koyan Allah’tır. O´nun izni olmaksızın, hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte O, Rabbiniz Allah’tır. O hâlde O´na kulluk edin. Hâlâ düşünmüyor musunuz?

Sadakallahul Aziym Yunus Suresi 3

Allhümme salli Ala muhammedin Seyyidinel evveliyne vel ahiriyn

ve selamun alel mürseliyne velhamdülillahi Rabbel alemiyn.

Yolculugumuza başliyoruz

Yukardaki yazdigimiz ayette buyruldugu üzere Allah arşa istiva etdi ve sonra onda bir iş bir olay icra edilcegi zaman ancak onun emri ve müsadesi alindikdan sonra icra edilir´ve bunu onun şefeata müsade ettikleri yapar. O Allahki Tek tapmamiz gereken odur.Hala sizler, onu zikredenlerden olmiycakmisiniz.

buyruluyor. yani Yeryüzünde öyle şefaatciler varmişki onlar yerin ve gögün işlerini icra etmek ile görevlilerdir yani yüdebbirul emre yani Allahin emirleri varmiş yani yöneticileri varmiş ve onlar ancak Allahin müsadesi ile yere göge şefaatci olurlar yani ona faydali işler ile hükmedeler ancak Allahin müsadesi dahilinde. işde Halifeyi rui zemin demek odurki yerden kainata hükmetme izni verlimiş şefat sahibi kimse. ve yine gavs demek odurki yani ayette gecen kabe kavseyn den ayetde bildirlen kavseyn iki gavs vardir. Yani soganda iki tane diş kabuk olur birisi kabuk kavs ve onun icinde yari kabuk yari ic olan bir kabuk daha olur. bazen olur ic kabuk yenebilcek kivamda olur istersen o ic kabuguda yiyebilirsin bazen olur kabuk ikinci kabuguda soyarsin yiyemezsin. ve soganin normal ve bozulmamiş genleri oynananmamiş olaninda yedi tane ic vardir iki tane kabuk vardir.ve Bu gün soganlarinda genleri oynanmiş ki sognlarda dokuz tane ic kabuk var. Allah kuranda Seb a semavatin tibega buyuruyor sema yedi kat dir yani seb a semavat peki nerden geldi o zaman bu iki tane daha sogan kabugu işde yeri gögü bozmak için fesad cikaran ahmaklar yüzünden oynanmiş sogan dokuz kat ve semada sekizinci ve dokuzuncu kat yok iken bu icad edilen iki kat deccal ve ordusunun sanal katlari ve onlar ile kafir deccal kainata hükmetmek için ugraşmakda halbuki bunun için öyle extra fizik teknoloji bilmeye gerek yok ve ne buyurulur ayetde efela tezekkerun sende bu zincire katilmak için onu zikredenlerden olmiycakmisin buyurluyor yani onu zikredenler bu şefaat yetkisine hak kazananlar oluyormuş.Rabbimizi ikrar ve ona kulluk etmek onun emrine uymak demek zaten kainata hükmetme ve şeffaat etme hissesini kazanmaya vesiledir mesela lut aleyhiselam kainata dübür ve barsak ve kanalizasyson sistemi ile kainata şefatz etme yetkisi verilen ve yine ömer hz ömer yani iki nokta ile gözler ile kainata faydali olan yani şefaatci olan ve yine fatimatüzehra iki kaş ile kainata faydali olan. yani hakeza hakeza herkes bir işin ucundan tutmuş iken nedir bu ahmaklik bunca enerji ve ve kafirlik ile sen neye hükmetmeye calişirsin ey deccal ve ordusu. akilli olsan sende bu kainatin bir ucundan tutup kainatda yarar veren yani fayda veren bir hizmette bulunup o hizmetinden dolayi cenneti hak ederdin ve ve senin o görevi hakkiyla yapman senden sonra gelenlere işik tutup o görevi üslenceklere harita olurdun ve büyük hizmetler alinmiş 124 bin peygamber belli ve onlarin ashablarida belli amma iki zümre kaldiki onlar ahir zamanda mehdi ile birlikte hakka tabi olanlar ve isa ile birlikte mehdiye ve muhammede tabi olanlar ve muhamedle birlikte cebraile ve kurana ve hakka tabi olanlar. ya direkt mehdiye baglancaniz yani yunus süresindeki gibi yani ahirzaman gemisine binceniz nedir o gemi yunus suresinin başi elif lam ra yani dünya gibi yahut mars gibi yahut jüpiter gibi direkt güneşe tabi olanlar yahutda ay gibi yani isa gibi önce mehdiye uyacaklar ve mehdide onlari güneşe tabi edecek yani ya uydu olmayi ay gibi uydu olmayi sececeksiniz yahut yada gezegen olmayi sececeksiniz. yani insan kimin uydusu kendine baksin kör deccalin mi uydusu olmuş. yani kör deccalin mani mani oynattigi ahmaklar mi olmuş deccalin etrafinda fir dönen yada mehdi ile birlikte muhammede ve sünnetlerine tabi olup kuranin hükümlerine uyan ve böylece ona buna degil hakka ve hakikata kul olan bir kimse olmuş kendine bir baksin. kuranda rad suresinde mehdi suresinde gecen ayet elif lam mim ra yani hic olmazsa bu ahir zamanda ortada kalip gök taşi olan bir bagi olmayan savrulan ahmaklar gürühü yerine medhiye tabi olanlar ve onunla birlikte mime tabi olanlar yani muhammede onunla birlikte mümin olanlar yani egilebilenler zümresi en azinda hakka boyun egenler ve lamlar zümresi ve ve onlara birlikte imanli kimsler kime iman eder Allaha iman edenler zümresi olurlar yani elif lam mim ra veyahut elif lam ra yani mehdinin uydulari olanlar tam 314 asker 312 mehdi askeri 313 mehdi ve 314 isa ve yine yunus ve ehli yani yunus suresi yine hud ve ehli hud suresi yusuf ve ehli ve yusuf suresi ibrahim ve ehli ve hicr suresi yani hicret edenler zümresi yine mehdinin bagi iel baglanip müminler zümresi olrak elif lam ra olarak Allaha bagli olanlar. Fakat yine elif lam mim ra olarak yani mehdiye uydu olarak bagli olan aylar halindeki nur sahibi kimseler kendi işigi olmayip mehdinin nurundan feyiz alanlar ve böylece mehdi ile bilrikta muhammede yani güneşimize bagli olanlar ve kimler onlar yine dört harfli hurufu mukata ile başliyan sure ve onlardan elif lam mim ra il başliyanlar ve rad suresi ve mehdinin 312 uydusu olan bir yildiz oldugunu anlamak lazimdir.ve isada ona tabi olan ve onunda 12 gezegeni olan ve gezegenlerinden birininde yedi uydusu var ve birde kapi dişinda bekleyen kitmirleri var yani bizim halleyimiz gibi onlari cevreleyip dönen kuyruklu yildizlari var.

ve sema yedi kat iken onu dokuz etmeye calişan(BibBiiiiiib Kafa)deccal ve ordusu ve ona yardım eden fizikicler ve birde genle ugraşan tibcilar ve zümresi yani iki fazla cekme kat cikan, kacak cekme kat . geri zekali deccal o iki kat kacak kat, isa mehdiye gelipde uyunca o senin cekme katlarini yikacakdir merak etme .ve türkiyemizdeki adapazari soganina baksinlar eger bozulmamiş ve oynanmamiş sogan kaldiysa onlar yedi kat ve iki kabukdan oluşur ve adapazari soganlari dişindaki soganlar bakin onlar dokuz katlidir yani dokuz ic kabuk ve ikida diş kabuk yani toplam11 kat.

işde GAVsul azam o en dişdaki sari veya kirmizi kabuk ve onun yardimcisi kutup yildizida ic ikinci kabuk yani yari kabuk yari ic olan kabuk.

Ey(BibBiiiiiib Kafa)deccal yapsan yapsan kacak kat cikarsin amma kabuk yine kabuk yani gavs gavsdir boşuna o senin havadan cikdigin uzay isatasyonu ve gözetleme ucaginla yaptigin kacak katla kainata hükmetmeye kalkma en üstte yine gavs var yine gavs var sen bir bok yapamazsin.istersen sogana iki kabuk daha ekle yahut iki ic kabuk daha ekle diş kabuk eklesen en dişda yine gavs var ic kabuk eklersen en dişda yine kutup ve mehdi var. yani o senin yaptigin kacak katlarin hükümsüzdür.

ve güneşimizin üstünde tam yetmiş kat vardir ki kabe kavseyne kadar. ve muhammed musta günde yetmiş defa tövbe ederdi ve o yetmiş perdeyi gecip hakka vasil olurdu. işde tövbe hakka vasil olmak için ve o perdeleri gecemk için tek caredir. ve tövbe imanli kimselerde işe yarar. yani egilip secde edenlerde tövbe işe yarar yani gezegeni demir olan yahut gezgeni bakir olan yahut gezegeni alimunyum olan bir kimsenin tövbesi onun ancak yakilmasi ile gecerlidir yani isitilcak isitilmadan bükülebilen alu bir secde eder ,iki secde eder kirilir yani alu kablo nasil oyana buyana iki üc defa bükersen kirilirsa yine demir yine bakir ayni şekilde onlar isitilmadan egmek bükmek secde ettrimek onlara ölümdür ve onlara namaza niyaza ugramazlar şayet ugrasalar iki gün kilip ücüncü gün bagini koparan dana gibi kacarlar namazdan ve secdeden. yani gercek mümin günde beş vakit secde edip hakkkin önünde egilir dogrulur ve yine taaa secdeye kadar eglir ve dogrulup oturur yinede kirilmaz. hakkdan gelen gülede dikenede razidir.sogani kabukla korudugu gibi gülüde dikenle korudugunu bilen idrake sahiptir.müminide bela ve musibetler ile uyarip, tehlikeden ve cukura cehennem cukuruna düşmekden korudugunu bilir ve anlar.

Tövbe demek dönmekdir Alametler belli olunca yolun tehlikesi belli olunca Allah musibet verince, anlaki o yoldan dön diyor hak teala ,deyip burda başimizdan gecen bir olayi nakledecegim.

Eger Bir işinde önüne bir engel ciktiysa vazgec o işden bilki o senin için hayirli degil

1999 senesinde Avusturyada Bir bucuk senelik kazancimi tasarruf ettim yaklasik 200 bin schling birikti
bir sene gecince zekatini türkiyeye yolladim bunu enişteme söyleyince
1999 sene sonunda izinimizi türkiyede gecirelim birlikte gidelim dedi hem dedi parani ilhlasa yada kombasana yatirda dedi sen zekatini veriyorsun bari zakatini kendi karindan kazansin dedi.
benim aklimdan fikrimden gecen birşey degildi aklima soktu neyse zaman geldi türkiyeye gittik türkiyedeen dönmeden önce memleketimiz afyonda dini finans kurumlarindan kuveyt türke gittim sordum danisdim iyi kar veriyor amma düsündüm buraya yatirisam dedim bunlar türkiyeden kacar filan ederse para gider dedim ihlasa gidelim oraya yatiralim dedim kuveyt turke yatirmadan cikdim.ordan ciktik arabaya bindik ihlasa finansa dogru gidiyoruz ardimiza bir araba takildi kavşakdan orucoglu alişveriş merkezinin önüne gelince lamba kirmizi yanip sönmeye başladi bizim bildigimiz buranin kurallarinda kirmizi yanip söndümü durusun daha dogurusu kirmizda durulur . o ardima takilan araba ben durunca düdük caldi bana el kol hareketi etmeye başladi bende kizdim cektim arabayi saga indim gel lan buraya dedim sen kime el kol hareketi yapiyon haa bu seferde eline bir telsiz cikardi ben dedi sivil polisim sen neye duruyorsun biz senin arabaya carpsak nasil ödeycez bunun parasini dedi. arabam yeni araba üc yasinda ,sonra dedi bana ver bakan pasaportunu aliverende buralarda hava atmayin senin pasaportunu yakiverende gör gününü dedi. başladik bagirişmaya ulan kimligini cikar falan filan derken orada otobüs duragindan bir adam geldi ben dedi avukatin dedi sen ne bagiryorsun bu adama dedi hem suclu hem güclüsün dedi ne pasaportu vercek bu adam dedi varsa bir sorun gel gidelim ben avukatim dedi onu duyunca sahtekar belki polis belki degil hadi git dedi bir daha dikkat et dedi allah bir hizir yolladi işimizi düzeltdi fakat yani ihlasa gitcez kapanmasina yarim saat kaldi engel cikmasina ragmen ordan kurtulunca arayip ihlas finansin yerini bulduk girdik iceri sanki onlar peygamberimiş gibi inanip hic şüphe etmeden parayi yatirdik. izin bitti türkiyeden geldik bir sene gecti ikinci senenin yarsinda dediler ihlas finansa el konuldu bizim para kitlendi kaldi.
sene 1999 da yatirdik sene 2001 de ihlasa el konuldu sene oldu 2012 ve daha bizim parayi ödemediler neymiş 2016 ya kadar ödeyceklermiş.neymiş efendim her sene 2000 kişiye ödendi 1500 yeni hesap acildi diye gösteriyor sayfasinda ulen sahtekar enver ören allah bin belanizi versin emi kapanmiş bankaya nasil yeni hesap acabiliyormuşsunuz kimi kandiriyorsunuz yani müslümanin deyene falan kimse güvenmesin bizim paralari alip başka hesaba yatiryorlar neymiş efendim 2000 kişiye ödedik yani 200 veya 300 kişinin ücbeşkuruşluk hesabini ödüyorlar gerisini actiklari yeni 1500 hesaba yatirip milleti kandiriyorlar ey başbakan millet madur durumda senden başbakan falan olamaz afyonlu ahmet necdet sezer bu sahtekarlarin sahtekarligini bildi el koydurdu sen ve partin ise bu sahtekarlara destek cikiyorsun kiyamette seninde yakana yapişcaz bunuda bil. öyle herkesin başina gecip kort kort atmak kolay orda nasil hesap vercen bakalim.

asil meseleye gelince yani velhasil kelam Allah bir işinde bir amelinde eger önüne bir engel cikariyorsa bilki rabbim sana bu senin için hayirli degil diyor .amma sen o rabbimin engel cikardigi kapiyi kirip zorla acarsan sonunda böyle biz gibi malinla paranla başina bela acarsin gitsek adami öldürsek yeridir ve biz bu sözü yazdikdan sonra allh canini aldi hadi şimdi kurtarsin kendini orada bakalim .bu kafirden beter müslümanin diye gecinen enver ören ve avenesinin allah belasini versin yani biz burda onlarin sebebiyle bankaya borcumuz var ödeyip kurtulamadigimizdan bu kafirden beter sahtekar münafiklarin yüzünden faiz ödüyoruz.

yani bunu bu olaydan sonra kac defa test ettik hep ayni eger bir engel bir tatsizlik cikiyorsa hemen vazgec o işden demekdir bilki o işde hayir yok sakin ola biz gibi kapiyi kirip acmayin cenabi mevla gitmesin diye karşimiza polis cikardi az daha oylansak o avukat cikmasa karşimiza muhakak daha oyalancakdik ve ihlas finans kapancakdi ertesi günde biz tekrar avusturyaya yola cikacaktik velhasil kelam

size 1999 senesinden -2013 senesi arasinda başimizdan gecen bu olay ile size bir kulak küpesi ikram etmek istedik umarim sizlerde bu küpeyi takar ve engelleri zorlamazsiniz. hayir olan işi cenabi mevla yag gibi aktiriverir bunu bilin ve ögrenin,hayirli olmayan işlerdede karşiniza böyle engeller tatsizliklar cikar.

Kuranin bakara suresinin 129 cu ayetinde buyurlan öldükden sonra dirilen bir rasul yani elci gönder diye ibrahim aleyhisselam dua etmiş ve duasi kabul olmuşki kuranda yer aliyor. ve o rasul öyle bir rasul ki insanlara kitabi ve hikmeti ögretsin ve onlari zeki kilsin yani onlarin akillarini başlarina toplamalarina yardimci olsun. peki kimdir bu elci yada rasul yani hizira elci demeyen biri mehdinin bir elci oldugunu anlamaz idrak etmez. elci nedir Allahin emrini insanlara teblig eden. peki eger bu elci muhammed olsa idi onun o elkicnin rasulun bea*sü olmasi gerekiyormuş yani öldükden sonra dirilmesi gerekiyormuş bu oldumu muhammed öldüde dirildimi hayir peki isa desek isa öldümü hayir isada ölmedi cenabi mevla onu katimiza yükselttik buyuruyor. ozaman kim bu elci ilyas öldüde dirildi amma oda cennetten bir daha cikmadi idirs öldüde dirlidi oda cennetten cikmadi o zaman kimki bu elci rasul ölüpde yenide dirilcek olsun. yani işde peygamberin hadisinde gecen mehdi deccala karşi gider ve deccal ona zulmedip onu ikiye keser ve iki parcasini iki tarafa atar tamammi öldünmü gayri kurtuldummu senden der yani matrixin son bölümü ve mr simit onu öldürdügünü zannder gec bu direnmeden der ben hakim olcan bu kainata der ve onu ikiye keser ve sonra hatirllarki bunlari ben yaşamişdim ve o an mehdi velbea*sü olup yeniden dirlir yani Allahin velbea*sü ismini hak teala mehdi üzerinde tecelli ettirir ve şehnitlik mertebesi kazanan mehdi birdaha ölmeycek bir beden ile dirilir yani gercek mümin ölünce cennetlik olur ve cennetlik bir beden artik zarar verilemeyen bir bedendir. o sürur ehlidir ve mehdide şehit olunca böyle bir beden ile döner ve Deccalin boynunu vurur.

Ve Mehdi bunlarin hepsini hikmet ile bilip ona tabi olanlarada anlatirki insanlar bilisinlerde deccala uymasinlar diye ve insanlara hikmet ilmi ögretendir yani bir şeyin yararini ve zararini iyi bilen.bir insan ateşin yaktigini ögrenince ateşden yanmamak için sakinir . nasil olurda bunca peygamber cehennem var demişde insanlar bir türlü inanipda cehennemden insani gercekden yakip mahvedenden sakinmazlar. yani insanlar uykuda ve gafletteler.kiyametin sabahinda uyancaklar maalesef bazilari, oda cek gec olcak artik ondan kaciş ve kurtuluş olmayan gün gelmiş olcak.

Raziye makami öyledirki hakdan ne gelirse gül de gelse dikende gelse razi olan. Fakat marziye

öyledirki Rabbimizin ondan Razi oldugu halis kullari yani onlardan hata sudur etmez demek yalnişdir ve ayni Raziyedeki gibi iyide kötüde gül de dikende gelse razi olan raziye ise marziyede Allahin nazli kullari yani hizir gibi elinden bir cocuk ölebelir yani diken cikabilir amma o bir cocugu öldürsede hatta bir gemyi delsede O rabbimizin emrini bina etmekdedir yani marziyede odurki Allah o kulundan hayirda işlese bazen hata etdi de sansa insanlar ondan Rabbimiz hizirdan razi oldugu gibi razi oldugu kullaridir. bunun bir üst makami ise safiyedir. yani o makamin babasi Adem safiyullahdir yani temiz bir soy o hata edermi evet etdi ademde hata edip cennetten atildi. fakat makami alindimi, hayir o yine Adem Safiyullahdir.Evet Adem babamizin yani Tuzun bir hatasi vardir nedir o fazla yersen nefsine uyarsin yani şeytana degil nefsine uyarsin ve tard olursun yani tuzun fazlasi şişiriyor diyorlar yani nefise uyan obur kimse. Adem ne ile yanildi: yemek ile. tuzun fazlasi insanda yeme hissi uyandirir. yani peki tuz yemeyelimmi? hayir ademsiz olmayacagi gibi tuzsuzda olmaz amma eger karerince yersen soyun saklanir ve korunur yani meni muhafaza edilir. yok eger tuz yemez isen meni bozulur ve soy bozulur.neden cünkü meni inin icinde 124000 ceşit element var ve onlardan bir tanesinin eksik olmasi demek hemde insangligin babasi atasi ademin eksik olmasi demek bütün soy zincirini bozar ve meni bozulur ve bozuk ümmet ortaya cikar ve kadinlarin aş ermesi bundandir cocuk halkolurken bütün elmentler kullanilir ve eger bir element veye elementler grubu yok ise, dogada rabbimiz o elementleri neyin icine gizlemiş bunu vucut bilir ve ona kadin aş erip o elementi cagirir ve derler aş eren kadin aş erdigi şeyi yemez ise cocugun bir yeri noksan olur demek bundandir bazi elmentler o cocukda eksik olur ve ve cocuk bazi hastaliklara mübtela olrak dogar.işde safiye makamindaki kimse kendi dogru oldugu gibi dokundugunuda dogrultan ayakda tutan yani kemik gibi yani kemik: etinde özünden dogup gelen bir madde. yani et safiye olunca kemik oluyormuş ve cocuk olmasi için ise kemiksiz etinde dirilmesi gerekiyormuş.peki kemiksiz et ne zaman dirildi peki? Adem nefsine havvaya uydu havva ise şeytana uydu ve böylece ikiside şeytana uymuş olunca yani demire uyunca kemiksiz et demir gibi dirlidi dikeldi ve adem zürriyet idogdu . kimse duydumu Ademin cennetde cocuklari oldu diye cennetde kac sene kaldilarki hic cocuklari olmamiş ,peki neden? cünkü kemiksiz et dirilmedi orda ve cocuk yapmadilar taa şeytana uyup dünyaya atilana kadar. ve adem havvaya nefsine uycak ki kemiksiz et dirilsin.Ademligi bilmeyen Safiye nedemekdir bilmez ve soy nasil korunur bilmez ve soy nasil ürer cogalir bilmez ve ademin şeytana uymasininda Rabbimizin bildigi bir olay oldugunu kavramaz ve bunun soyun üremesi için gerekli olan potenz için şart oldugunu anlamaz potenz olmadanda soy üremez kainatin normal yasalarindan biridir ve Rabbim böylece marziyede kulunun yaptigindan razidir safiyede ise kulunu koydugu kanuna emrettigi yasaya uyduran ve ona bunu kader cizen ademin kaderi gibi kainatin dönülmez yasalarini anlayan insan demek yani safiye makami.Ademin havaya uyuyup onunla birlite şeytana uymakdan kacamadigi gibi ey kör deccal bir gün sende mehdiye uymak ne demek anlaycaksin ve ondan kaciş olamayacagini idrak edeceksin. ve böylece kadere ve kendi kaderine iman ettirilceksin. ve diyeceksin mr smit gibi bunu ben biliyordumda inanmamişdim diyeceksin.

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Elif Lam Mim Ra.

elfatiha maassalavat

Başağaçlı Raşit Tunca

14.04.2013 Pazar

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump: